Drukuj

4 października na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Warmińskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody wyłoniły najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych konkurencjach.

Prowadzona była również klasyfikacja szkół. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Dąbrówki. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Klaudia Rzepczyńska w biegu na 200m, Wiktoria Nowak w biegu na 100m przez płotki (w tej samej konkurencji brązowy medal zdobyła Marta Kaźmierczak) oraz sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie Wiktoria Nowak, Klaudia Rzepczyńska, Joanna Czekalska i Julia Świadek. Złoty medal zdobyła także sztafeta 4x100m chłopców w składzie: Maksymilian Wentland (również srebrny medal na 100m), Jakub Pielok, Damian Żuraszek (także drugie miejsce na 200m) i Ksawery Mielcarek.

Cała drużyna naszej szkoły zasługuje na duże brawa za swój występ w mistrzostwach. Najlepsi wezmą udział w zawodach rangi wojewódzkiej.  [KR]