Mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie promocyjne XXI antologii bożonarodzeniowej "dziecko wyśniło ciszę": 6 grudnia o godzinie 18.00 w Auli VII Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki.

W Dąbrówce 22 listopada ruszyły warsztaty pisarskie.

W sobotę, 23 listopada, w Bibliotece Filologicznej UAM odbył się regionalny finał konkursu pięknego czytania „Lesen gehen” zorganizowany przez Bibliotekę, której partneruje Instytut Goethego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Zbliża się tegoroczna sesja egzaminacyjna certyfikatu językowego DSD II.

            Z tej okazji po raz kolejny będziemy mieli przyjemność w środę, 27 listopada, gościć w murach naszej szkoły zdających część pisemną z liceów II i IX wraz z ich nauczycielkami języka niemieckiego.

W niedzielę 17 listopada uczennice i uczniowie Dąbrówki pod opieką profesor Renaty Ayeb brali udział w pierwszym długometrażowym filmie dokumentalnym o powstaniu wielkopolskim.

Minister Dariusz Piontkowski przysłał nam dyplom za wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Dziękujemy.

17. listopada 2019 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, poczet sztandarowy VII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu uczestniczył we mszy za Pierwszych Piastów, w miejscu w którym najmocniej, do dziś, bije serce naszej Ojczyzny.

Co roku obchodzimy Święto Szkoły w łączności ze Świętem Odzyskania Niepodległości, bo od prawie 190 lat uczniowie i nauczyciele Dąbrówki z poświęceniem zabiegają o wolność w skali prywatnej, społecznej i narodowej.

            Na tegoroczną celebrację święta złożyły się liczne działania na różnych płaszczyznach.

Otrzymaliśmy dyplom od Ministra Edukacji Narodowej - Dariusza Piontkowskiego - za udział w akcji "Szkoła pamięta".

Rada Rodziców gratuluje autorom najlepszych prac w konkursie na najlepszy reportaż z wyjazdu geograficznego do Chorwacji.