Od poniedziałku, 19 października, lekcje odbywają się w trybie zdalnym. Szczegółowe informacje rodzice i uczniowie otrzymują za pośrednictwem MobiDziennika.

 

W czwartek, 8 października, na stadionie LA Golęcin w Poznaniu (ulica Warmińska 1), odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce chłopców i dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. Pomimo dość skromnej reprezentacji (tylko 8 sportowców z Dąbrówki) zdobyliśmy aż 5 medali.

Wyczekiwany debiutancki tomik poezji Amelii Orłowskiej już jest!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do szkolnej biblioteki.

 

Obchody 190 lat powstania naszej Szkoły, z powodu pandemii zostały, decyzją Komitetu Organizacyjnego, przeniesione na wrzesień 2021r.

 

Wrzesień jest miesiącem pamięci o Irenie Bobowskiej, naszej szkolnej bohaterce Polskiego Państwa Podziemnego. W pierwszych tygodniach okupacji z własnej inicjatywy włączyła się w wir pracy konspiracyjnej, wydając podziemną gazetką. Nie przeszkodziło jej nawet to, że po przebytej w dzieciństwie chorobie Heinego-Medina miała sparaliżowane nogi. W kolejnych więzieniach przeżywała wiele upokorzeń związanych z niepełnosprawnością. Napisała wiersz, który cudem wyniesiony w bucie trafił do kobiet więzionych w innych obozach koncentracyjnych:

Uwaga! Uczniowie klas 1 A, 1 B, 1 C, 1 D, którzy wybrali język niemiecki o godz. 8.00 rozpoczynają test kompetencji z języka niemieckiego – więcej informacji w komunikacie: Test kompetencji z języka niemieckiego.

1 września 2020 r.

godz. 7.45 – wpuszczanie do sal:

  • uczniowie z klasy 1A – sala 209
  • uczniowie z klasy 1B – sala 202
  • uczniowie z klasy 1C – sala gimnastyczna
  • uczniowie z klasy 1D – sala gimnastyczna

Kandydatów, którzy chcą aplikować na wolne miejsca w klasie wstępnej dwujęzycznej [zerowej], zapraszamy na sprawdzian predyspozycji językowych [dotyczy kandydatów którzy jeszcze nie pisali sprawdzianu] we wtorek 25 sierpnia o godzinie 10 [zbiórka o godzinie 9.30].

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt ze szkolnym sekretariatem.