W czasie ferii zimowych sekretariat będzie czynny we wtorki i czwartki w godz. 10.00-13.00 oraz 07 lutego piątek w godz. 10.00-14.00.

Miłego wypoczynku!

10 stycznia klasa ekonomiczna [2c] wybrała się wraz z Panią Profesor Urbańską-Motyką, na Uniwersytet Ekonomiczny.

Drodzy Uczestnicy Konkursu, Szanowni Opiekunowie i Rodzice,

poniżej przedstawiamy wyniki wczorajszego konkursu.

Cieszymy się, że jako szkoła szczycąca się długoletnią tradycją nauczania języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym mieliśmy zaszczyt gościć Młodzież, dla której język naszych zachodnich sąsiadów jest ważnym przedmiotem.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom udziału w stopniu rejonowym i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy związane z nauką języka niemieckiego – weiterhin viel Erfolg beim Deutschlernen!

Dyrektor VII LO

9 stycznia gościliśmy w murach naszej szkoły jedenastu studentów germanistyki oraz ich opiekuna, panią dr Renatę Rybarczyk, którzy na prośbę Dyrekcji Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza hospitowali zajęcia języka niemieckiego. W ramach przygotowania do wykonywania w przyszłości zawodu nauczyciela nasi goście obserwowali lekcje klasy dwujęzycznej 1E oraz klasy wstępnej.

Miło nam poinformować, że po raz kolejny będziemy gościć uczniów szkół podstawowych oraz ich opiekunów na stopniu rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Za uczestników trzymamy kciuki już w najbliższy poniedziałek, 13 stycznia!

Z okazji 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego przedstawiciele VII LO uczestniczyli w uroczystościach pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu z udziałem przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych.

Posłuchajcie tej audycji. Usłyszycie tam kilka znajomych głosów:

Jak co roku nauczycielskie jasełka zapewniły nam wiele śmiechu, wzruszeń i zadumy…

17 grudnia klasy 2C i 3C wybrały się pod opieką Pani Anny Malinowskiej i Pani Teresy Kuczyńskiej do szkoły „Otwarte Drzwi’’. Klasy dostarczyły prezenty dzieciom w postaci artykułów szkolnych. Razem z jej uczniami i nauczycielami brały udział we wspólnym kolędowaniu oraz zwiedziły szkolny budynek. Wszyscy byli wdzięczni za ciepłe przyjęcie i szansę na miłe spędzenie czasu z uczącymi się tam dziećmi.

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spotkań z rodziną, suto zastawionego stołu czy drogich prezentów. To nie tylko czas otwierania prezentów... to czas otwierania serc. To czas, gdy w końcu zatrzymujemy się na chwilę i dostrzegamy, że ktoś potrzebuje pomocy, wsparcia. Liczy się to, że potrafimy dać coś od siebie, że czynienie wszelako pojętego dobra sprawia nam radość, a myśl, że ktoś dzięki nam będzie szczęśliwy chociażby przez godzinę, tydzień, miesiąc motywuje nas do dalszego działania.