Uczniowie klas pierwszych zostali gruntownie zintegrowani, a sama integracja przebiegła w sprzyjających warunkach i bardzo dobrych humorach.

            Po integracji wewnątrzklasowej, której każda klasa dokonała w wybrany dzień mijającego tygodnia nad Rusałką, wszystkie zespoły autokarami udały się [w czwartek 13 września] do Zaniemyśla, aby zintegrować się również pomiędzy klasami.

            Pod wodzą pani psycholog, Justyny Nowak, klasy wraz z wychowawcami stanęły do turnieju różnych dyscyplin, które sprawdziły ich kompetencje intelektualne, artystyczne i sportowe.

            Po przejściu szlaków przecinających okoliczne lasy wszyscy spotkali się w ośrodku Bojanowe Gniazdo. Klasy zdały sprawę z wykonanych w czasie drogi zadań – trzeba było między innymi napisać wiersz na cześć Dąbrówki, tłumaczyć tekst napisany w języku patronki, zebrać wskazane rośliny i rozwiązać zadania matematyczne.

            Na miejscu, po zjedzeniu pysznych kiełbasek, pomidorówki i drożdżówek, zespoły klasowe starły się w zawodach sportowych, śpiewały hymn szkoły, recytowały wiersze i tańczyły belgijkę.

            Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany – zwyciężyła, rzutem na taśmę, klasa 1C. Pozostałe drużyny też były bardzo mocne.

            Największym wydarzeniem dnia była wizyta wyjątkowego gościa – zawody uhonorowała swoją obecnością sama księżna Dąbrówka, w brawurowy sposób zagrana przez panią profesor Danutę Hewelt.

            Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę. [RN]