Drukuj

 

Mam ogromną przyjemność ogłosić kolejna XVI edycję Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej.
Zapraszamy młodzież w kategoriach wiekowych 13-15 oraz 16-19 lat do wzięcia udziału w tegorocznych zmaganiach.
W tym roku proponujemy nowy wybór poezji i piosenek i zachęcamy do spróbowania sil w swojej własnej, niepowtarzalnej interpretacji. Materiały (przykładowe wiersze lub piosenki) można znaleźć na stronie: www.angielskiprogram.edu.pl.

Etap szkolny: Osoby zainteresowane udziałem w konkursie zgłaszają się do sowich nauczycieli języka angielskiego do dnia 04.10 (piątek). W zależności od ilości kandydatów eliminacje do etapu rejonowego odbędą się 07-08.10.2019. Wszystkie osoby, które wezmą udział w Konkursie proszone są o dostarczenie zgody rodziców (RODO).

Istnieje możliwość wybrania własnego fragmentu związanego tematycznie z konkursem. Należy wówczas przynieść na eliminacje tomik z zaznaczonym fragmentem. Podkład muzyczny należy dostarczyć do organizatorów przed Konkursem w wersji na pendrive.

Wśród nagród za interpretację poezji znajdą się: kursy językowe w szkole Program w Poznaniu (listopad-czerwiec), egzaminy Cambridge Assessment English, warsztaty teatralne oraz nagrody książkowe. Wśród nagród za najlepszą interpretację muzyczną utworu poetyckiego/piosenki jest ufundowany przez Irish College of English, Dublin, Ireland jeden tygodniowy kurs językowy w Irlandii w Clongowes Wood College Summer Camp, kursy językowe w szkole PROGRAM, lekcje emisji głosu/konsultacje wokalne w ART OF VOICE STUDIO, a także kilka zaproszeń do publicznego wykonania nagrodzonych utworów muzycznych w czasie obchodów Dnia Św. Patryka w marcu 2020 roku w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy finału otrzymają świadectwa uczestnictwa, nagrody książkowe i koszulki. Poznańskie Radio Poznań od wielu lat pozostaje Patronem Medialnym Konkursu, a od tego roku dołączyło do niego MC Radio Poznań.

Cele konkursu: