Najważniejszy turniej brydżowy już za nami! Po wielu miesiącach przygotowań, pod wodzą zarówno profesora, jak i trenera, Jana Sibilskiego uczniowie Dąbrówki zmierzyli się z wielkim wyzwaniem. Pod koniec maja (23.05-25.05), w Kołobrzegu, odbyła się 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Klub UKBS Dąbrówka wysłał na te zawody aż osiem par.

♤♡◇♧

Zawody trwały trzy dni, ale w Kołobrzegu zameldowaliśmy się już dzień wcześniej. Nasze zmagania podzielone były na dwie części. Pierwszego dnia rozpoczął się turniej na maksy, który dokończyliśmy kolejnego dnia. Od razu po maksach zaczął się turniej na impy.

♤♡◇♧

W przeciągu tych trzech wymagających ale owocnych dni, rozegraliśmy sto czterdzieści rozdań przeciwko najlepszym zawodnikom z całej Polski. Nie poddaliśmy się jednak, a do Poznania nie wróciliśmy z pustymi rękoma. Nasze pary dały z siebie wszystko i dzielnie walczyły o jak najlepszy wynik. Poskutkowało to naprawdę dobrymi wynikami. Po raz pierwszy od czterech lat zdobyliśmy złoty medal. Para dziewczęca, Maja Skowrońska (kl.3e) i Maria Tytyk (tegoroczna absolwentka), wygrała turniej na maksy! Zasłużenie znalazły się również w czołówce w turnieju na impy, zajęły 4. miejsce. Wielkie brawa!

♤♡◇♧

Niesamowite wyniki osiągnęły też inne nasze pary. Przykładowo, Marta Wojszel (kl.3c) oraz Karolina Kaczmarek (2LO) zdobyły 5. miejsce w turnieju na zapis maksymalny. Chłopcy również mogą się poszczycić wybitnymi wynikami. Para młodych i ambitnych zawodników, Stanisław Heimrath oraz Antoni Krawiecki, zajęła 6. oraz 9. miejsce.

♤♡◇♧

Wszystko to poskutkowało zajęciem 2. miejsca w klasyfikacji klubowej oraz 4. miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej.

♤♡◇♧

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i gratulujemy finału! Młodszym zawodnikom życzymy powodzenia na kolejnych olimpiadach! To nie koniec naszych brydżowych osiągnięć i do usłyszenia. [Antoine Farine]