W niedzielę 8 kwietnia przedstawiciele klubu UKBS Dąbrówka, w tym również uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w odbywających się w Gdańsku Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wśród młodzików po zaciętej walce zwyciężyły Marysia Niklaus [2GB] z Ewą Morawską [2GA], a 3 miejsce zdobyli Hubert Hałaburdzin  [2GB] i Wiktor Chałupniczak [2GB] z niewielką różnicą wyprzedzając swoich kolegów z klasy - Szymona Grasia i Jakuba Nawrockiego. Również dobre, 6 miejsce zajęły Magdalena Pawlak [2GB] z Amelia Orłowską [2GA].

W Eliminacjach do Olimpiady całe podium zostało zajęte przez naszych uczniów. Zwyciężyli Józef Bugajewski [3GB] z Fryderykiem Józefowskim [3GB], wyprzedzając kolejno Karola Maćkowiaka [1E] z Jakubem Kozakiem [1E] oraz Michała Pilawskiego [2E] z Łukaszem Bielejewskim [2E]. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęły Marysia Banaszkiewicz [1E] z Laurą Klonecką [3GB]. Do finału, który odbędzie się w dniach 9-13 maja w Żerkowie, zakwalifikowało się siedem par [wszystkie!] z „Dąbrówki”.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. [Ewa i Patryk Morawscy]